Geoblog.pl    Azja2012    Podróże    Azja2012    Vietniane pod znakiem Buddy

Vietniane pod znakiem Buddy

Laos
Laos, Vientiane

Dziękujemy za odzew ;)
Uspokojone podróżujemy dalej. Dziś Vietniane część druga. Bazar poranny, Talat Sao – szału jednak nie robi i jest sporo badziewia, ale zobaczyć czemu nie.
Później pojechałyśmy do Budda Park autobusem miejskim, który odchodzi z dworca w mieście, autobus nr 14. Na dworcu wszyscy oferują przejazd samochodem lub tuk tukiem, ale za samochód chcieli 200000KIP za 3 os. w dwie strony, a autobus w jedną stronę od os. 6000KIP, jedzie ok godziny i jest bardzo zatłoczony, bo pośrednim przystankiem jest granica z Tajlandią, gdzie jedzie wielu miejscowych sprzedawać różne towary. Autobus rzuca strasznie, a kierowca udowadnia, że ma dużo większą powierzchnię niż by się wydawało z zewnątrz – zdecydowanie zakrzywiona przestrzeń z książek Prachetta ma tutaj zastosowanie. Park Buddy mieści w sobie wiele wizerunków Buddy i bóstw indyjskich, na jedną wierzę można wchodzić po strasznie stromych schodach, do budowli w kształcie dyni, w której odzwierciedlono piekło, ziemię i niebo wchodzi się przez usta z kamienia, a w środku trzeba się mocno przeciskać, ale warto – fajny widok z góry plus zdecydowanie pomaga na psyche przechodzenie z piekła, na ziemię i do nieba (że niby my aniołki).
W knajpie nad Mekongiem smażony ryż z kurczakiem lub jajkiem (bardzo dobry) 13000KIP.
Byłyśmy też na bardzo dobrej laotańskiej kawie (Laos z niej słynie).
Obecnie czekamy na autobus do Luang Prabang (spóźniony 20 min). Bilety można kupić w hostelu i autobus przyjeżdża po Ciebie (mamy nadzieję, że to prawda). Normalny siedzący 180000KIP, sleeping 220000KIP. Podróż do LP 11h, wybrałyśmy sleeping.
Pozdrawiamy

Irena rodzic
Irena rodzic - 2012-02-17 19:37
Udanej podróży do Luang Prabang. Te KIP-y.......
jaki to jest przelicznik na złotówki?? Aneta, podałam linka do tego bloga Halinie Sz.

ciocia Halina
ciocia Halina - 2012-02-17 22:29
I dziękuję Irence za linka bo teraz podróżuję razem z Anetką....Boże ... dlaczego to nie jestem ja? Przecież to było moje życiowe marzenie, i Anetka je spełnia! Dziewczyny... jestem z Wami! Jesteście the best!

Madzia Dżi
Madzia Dżi - 2012-02-17 22:34
@Aga. Kwiatki podlane, mieszkanie wywietrzone, poczta odebrana :)))) Wszytko w porządeczku :)
Kochane - zbierajcie wrażenia :) i róbcie foty nierozmazane :) Miłejjjjjj podróży w sleeping busie

ciocia Halina
ciocia Halina - 2012-02-17 22:39
Anetko nie wiem czy będziecie też w Tajlandii. Jeżeli tak, to warte zobaczenia jest
Ayutthaya .Poszukajcie w necie. Tam jest posąg Buddy zarośnięty przez korzenie figowca. Sławny :)

ewa p
ewa p - 2012-02-18 08:50
hej fajnie sie czyta te wasze opowiesci ;-) a na male dziewczynkim uwazajcie bo siostra ty wiesz.....u nas juz na plusie wiec z sanek nici.

Whitney Houston
Whitney Houston - 2012-02-18 13:19
Dziewczęta, dzięki za detale o Kuala Lumpur! Czekam za wieści o jedzeniu, to bardzo dobrze, że opisujecie też obiady.
Wiersze są wzruszające, a Wy piękne i wakacyjne.
Są robaki, muchy, komary?

rspoland
rspoland - 2012-03-02 20:05
Jak to zrobiłyście że Van Vieng został opuszczony!!! ?? Boże......... !Laos sie na Was obrazi

Zasoby: 29 wpisów29 87 komentarzy87 38 zdjęć38 0 plików multimedialnych0

12.02.2012 - 14.03.2012