Geoblog.pl    Azja2012    Podróże    Azja2012    Siem Reap - the meeting place

Siem Reap - the meeting place

Kambodża
Kambodża, Siem Reap

Dotarłyśmy do Siem Reap, które zaskoczyło nas. To nie jest prawdziwa Kambodża. Ale first things first. Podróż autobusem do Kambodży trwała oczywiście więcej niz 12h, ale w sumie nie długo więcej. Autobus normalny - tylko miejsca do siedzenia. Zaskoczyła nas jakość odprawy granicznej po stronie Kambodży. Jakość obsługi i sprzętu, rozwiązań sprawdzeń biometrycznych i odcisków palców - na europejskim poziomie. Jestem pod wrażeniem, widziałam jak to w UE wygląda i Kambodża jest naprawdę niezła.
Podróż autobusem dał nam poznać prawdziwą Kambodżę, kraj jest biedny, mniej się tutaj uprawia (np. w porównaniu z Wietnamem) i po zmroku prawie zupełnie jest ciemno - ludzie nie mają elektryczności lub jest ona za droga. Bardzo dużo inwestycji zagranicznych - widać,że głównie Amerykanie się rozpychają.

Po przybyciu do Siem Reap wkracza się w zupełnie inną rzeczywistość. Dworzec autobusowy umieszczony jest ponad 3 km od centrum, więc trzeba wziąć tuk tuka. Chcą 1 dolara od osoby. Dotarłyśmy do hotelu jakoś po 22 i od razu spotkałyśmy Alę i Maćka :) Hotel bardzo fajny jesteśmy super zadowolone.
W Kambodży dużo płaci się w dolarach., także nawet nie trzeba wymieniać. Czasem wydają w rielach kambodżańskich (przelicznik 1 dolar= 4000 rielów).
Z Zubro-Bochajczukami poszłyśmy na super kolację :) opowieściom nie było końca, ale w końcu poddałyśmy się i popełzliśmy do hotelu spać.

ola-fasola
ola-fasola - 2012-03-06 11:24
Na zdrowie za Wasze spotkanie popijam kakao!

Zasoby: 29 wpisów29 87 komentarzy87 38 zdjęć38 0 plików multimedialnych0

12.02.2012 - 14.03.2012