Geoblog.pl    Azja2012    Podróże    Azja2012    Kambodża dzień trzeci czyli Amok

Kambodża dzień trzeci czyli Amok

Kambodża
Kambodża, Siem Reap

Amok jest tradycyjnym daniem khmerskim - pycha warto spróbować jest z mleczkiem kokosowym chyba chilli i lemon grass. Ale Amok ogarnął nas też dzisiaj. Wstaliśmy o 4:30 na wschód słońca nad Ankgor Wat - udało się, uwierzycie?? ruszyliśmy tuk tukami, które wyprzedzały wszystkie inne, więc rządziliśmy na trasie (btw za wschód, Banteay Srey, Pre Rup i Ta Prohm (świątynia z drzewami wrastającymi w kamienie świątyni, gdzie kręcili Tomb Raider) zapłaciliśmy za 2 tuk tuki (max 4 os. w jednym, a my w 5 osób) - 35 dolarów. Wschód słońca przyciąga rzesze turystów, więc ważne jest, aby wcześnie wyjechać i wyprzedzać innych po drodze, nasi tuk-tukowcy sie spisali. O 5 rano trzeba wyruszyć. Powoli robi się jaśniej i wstaje słońce, co warto obserwować z bliska wieź Angkoru. Potem na same wzejście słońca warto wycofać się lekko do bram Angkor, bo dzięki temu można na zdjęciach uchwycić Angkor i pomarańczową kulę. Cudnie. Po tym szybka kawa (zamówiona na wynos, została nam przyniesiona w plastikowych kubkach i woreczkach... plastic is fantastic w Kambodży niestety...).
Potem wyruszyliśmy do Banteay Srey - świątyni kobiet oddalonej o 37 km od Siem Reap, ale ładna duża i nie tak zatłoczona, czyli warto. Potem nastapiło nieporozumienie z naszymi tuk tukowcami, którzy twierdzili, że Ta Prohm jest strasznie daleko i musimy dopłacić, po dużej dyskusji dopłaciliśmy po stargowaniu, ale nas zrobili trochę, bo daleko nie było - rada, aby dokładnie ustalać za wczasu i kilka razy im powtarzać za co płacimy i co chcemy. Ta Prohm robi niesamowite wrażenie, i chociaż zatłoczona, mozna znaleźć samotnie, a nawet niektórzy z nas się zgubili ;) Zdjęcia na świadectwo.
Wróciliśmy ze zwiedzania dość wcześnie (zaczęliśmy o 5 rano) i cała gromada pobiegła na basen, gdzie szaleliśmy i organizowaliśmy wiele konkursów i turniei :) Ale było super zanurzyć się w chłodnej wodzie :) Ziemia Siem Reap i Angkoru jest czerwona i pozostaje na ciele warstewka czerwonego pyłu. Woda jest w takiej sytuacji super, a basen błogosławieństwem.
Wieczorem ogarnął nas amok zakupów - wiele nie kupiliśmy, ale wiele szaleństw miało miejsce. Potem kolacja z Zubro-Bochajczukami - cieszymy się, że są z nami i łezka się kręci, że jutro nas opuszczają z rana - chlip.
Pyszne jedzenie khmerskie rozjaśniło nam chmury rozstania. Drink Around the World rządzi.
Jutro zwiedzamy dalej, grupa Roluos.

LukaszDe
LukaszDe - 2012-03-02 23:13
To świetnie! Dla kibiców HardBalls United na całym świecie: w dzisiejszym sparingu HBUtd - Mistrz Grilla padł wynik 1-4, czyli 'na styku' ;)
Peace!

Majkel
Majkel - 2012-03-03 11:48
Ach, aż łezka się w oku zakręciła.. to już 8 lat jak byłem w Kambodży.. i znów mi się chce ;-)
Aga wielkie pozdrowienia, miałem tyły w czytaniu Waszego bloga, ale dziś rano nadrobiłem czytając z zapartym... tchem :-) W PL slonce, ale gdzie mu tam do slonca nad Angkor... ja na wschodzie byłem akurat chyba w Bayon... Usciski

Whitney Houston alias Ziuber
Whitney Houston alias Ziuber - 2012-03-03 16:19
Witajcie, tu Zubro-Bochajczuki. Nasz kambodzanski czas byl naprawde bezcenny - nasze podrozniczki szczuple, wesole i w amoku, swiatynie piekne, ludzie wspaniali, Rozstalismy sie z dziewczetami wczoraj wieczorem (bardzo tesknimy!) i przerzucilismy sie na Borneo do Sandakanu. Bedziemy kumplowac sie z orangutanami i odkrywac nowe gatunki roslin i zwierzatek. Mamy tez w planach brak biezacej wody przed kilka dni przynajmniej.
Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, do zobaczenia!
PS. Tasmanski - dzieki za wynik, livescore tu wolno sie laduje.

Madzia Dżi
Madzia Dżi - 2012-03-04 13:27
Bosko, nic dodać, nić ująć :)

Zasoby: 29 wpisów29 87 komentarzy87 38 zdjęć38 0 plików multimedialnych0

12.02.2012 - 14.03.2012